Байерн не спира да трупа трофей след трофей

Байерн не спира да трупа трофей след трофей Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен продължава да трупа трофеи и тази вечер спечели Суперкупата на Европа след победа над Севиля с 2:1 след продължения.

Баварците постигнаха пълен обрат над коравия съперник, който им създаде немалко проблеми и в крайна сметка беше сломен едва в продълженията с победен гол на резервата Хави Мартинес.

Севиля откри в 13-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Алаба срещу Иван Ракитич.

Лукас Окампос прати Нойер в другия ъгъл и вкара за 1:0.

Последваха няколко пропуска от страна на Байерн до 34-ата минута, когато след брилянтна комбинация Левандовски отклони към Леон Горецка, който изравни.

В началото на втората част попадение на Левандовски беше отменено заради засада и намеса на ВАР, а по-късно и Лерой Сане си мислеше, че е вкарал, но неговият гол също не беше зачетен.

В 87-ата минута Севиля изпусна златен шанс да победи, когато Ен Несири беше изведен сам срещу Нойер, но вратарят спаси.

В началото на продълженията още веднъж Нойер спаси срещу Ен Несири, като този път и гредата му помогна.

Така се стигна до 104-ата минута. Влезлият пет минути по-рано Хави Мартинес направи добавка с глава след спасен изстрел на Алаба и донесе купата на своя тим.

Това е втора Суперкупа на Европа в историята на Байерн след тази от 2013 г.