Байерн удари ПСЖ с познат резултат, ВАР спря Мбапе

Байерн удари ПСЖ с познат резултат, ВАР спря Мбапе Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен победи Пари Сен Жермен с 1:0 в Париж в първи осминафинал от Шампионската лига.

Германският шампион имаше преимущество през по-голямата част от двубоя и спечели с гол на Кингсли Коман в началото на втората част. ПСЖ се събуди едва в последната фаза от мача и създаде няколко положения, но не успя да изравни и ще трябва да преследва пълен обрат на чужд терен в реванша.

В началото домакините заложиха на консервативна тактика в отсъствието на Килиан Мбапе, който започна мача от скамейката заради травмата си.

Байерн държеше инициативата, но не успяваше да създава положения заради сгъстената защита на съперника. Затова двубоят вървеше скучно и опасности почти нямаше.

Най-добрата ситуация пред баварците се откри в 43-тата минута, когато Йошуа Кимих отправи нелош удар извън пеналта, но Донарума улови топката.

Малко по-късно Лионел Меси си спечели пряк свободен удар на добра позиция, но не се възползва и стреля в стената.

И двамата треньори направиха по една смяна на почивката, а тази на Юлиан Нагелсман сработи почти веднага.

В 53-тата минута появилият се в игра Алфонсо Дейвис центрира отляво, а Кингсли Коман засече от въздуха. Топката беше в обсега на Донарума, но мина под плонжа му за 1:0.

В 57-ата минута Килиан Мбапе се появи на терена и раздвижи играта на ПСЖ. Байерн обаче продължаваше да атакува и удар на Чупо-Мотинг беше избит в гредата от Донарума.

Постепенно домакините взеха инициативата и наложиха натиск, а пред Ян Зомер стана горещо.

В 82-рата минута Мбапе засече във вратата центриране на Нуно Мендеш и стадионът изригна, но ВАР видя засада на Мендеш и отмени гола.

После изстрел на Меси от чиста позиция се отби в бранител и баварците още веднъж извадиха късмет.

В добавеното време Бенжамен Павар беше изгонен с втори жълт картон, но парижани нямаха достатъчно време да се възползват от численото си предимство.

Така Байерн победи със същия резултат и със същия голмайстор като във финала на турнира преди три години.

Тогава Кингсли Коман се разписа и в почти същото време от двубоя - в 59-ата минута.