Белингам отново стана герой за Реал в инфарктен финал срещу дебютант

Белингам отново стана герой за Реал в инфарктен финал срещу дебютант Снимка: Getty Images

Джуд Белингам отново се оказа жокерът за Реал Мадрид през този сезон и с гол в 94-тата минута донесе победата с 1:0 срещу Унион Берлин.

"Кралете" тръгнаха трудно в група "C" на Шампионската лига и се измъчиха срещу пълния дебютант в груповата фаза, а заради многото им пропуски срещата отиваше към равенство.

Още в първите минути Хоселу пропусна две положения.

Постепенно Реал наложи трайна доминация, но защитата на Унион, ръководена от Леонардо Бонучи, се отбраняваше успешно.

След почивката натискът на домакините се усили и на два пъти Родриго можеше да се разпише, като във втория случай го спря гредата.

Реал стигна и до втора греда, след като Рьонов спаси изстрел с глава на Хоселу.

Унион се отбраняваше храбро до последно, но минута преди края на добавеното време щастието се усмихна на "Белия балет".

След удар от дистанция се стигна до карамбол в наказателното поле, а Белингам беше на точното място, за да нанесе решаващия удар на празна врата.

Това беше шести гол в шест мача от началото на сезона за английския национал, който е с основна заслуга тимът да стартира със 100-процентов актив и в Ла Лига.