Безобразен Юнайтед изхвърча от Лига Европа, Де Хеа и Магуайър станаха за смях

Безобразен Юнайтед изхвърча от Лига Европа, Де Хеа и Магуайър станаха за смях Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед се изложи с тежка загуба с 0:3 като гост на Севиля и отпадна от Лига Европа в четвъртфиналната фаза.

След равенството 2:2 в първия мач, манчестърци изиграха безобразно реванша и подариха два гола на домакините след левашки грешки на Давид де Хеа и Хари Магуайър. Тимът на Ерик тен Хаг можеше да получи и още попадения, а в нападение не направи почти нищо.

"Червените дяволи" изиграха много слабо първо полувреме и в играта им личеше нервност от самото начало.

Те изпитваха проблеми с пресата на Севиля и груба грешка доведе до първия гол във вратата им в 8-ата минута.

Тогава Де Хеа подаде необмислено към Магуайър, който беше обграден от трима противници, сгреши паса и загуби топката. Юсеф Ен-Несири веднага се възползва и завърши покрай вратаря за 1:0.

Домакините продължиха да играят уверено, докато Юнайтед не успяваше да създаде сериозно положение пред вратата им.

Снимка: Getty Images

В 40-ата минута Лукас Окампос вкара с хубав завършващ удар, но голът беше отменен заради минимална засада на Маркос Акуня при атаката.

В самото начало на втората част Севиля все пак удвои.

Лоик Баде насочи по странен начин топката с рамо след центриране от корнер. Кълбото описа неочаквана парабола, прехвърли Де Хеа и след помощ и от гредата влезе за 2:0.

Кризисните минути за Юнайтед продължиха и испанците набързо изпуснаха още две положения.

После играчите на Ерик тен Хаг взеха инициативата, но нямаха идея как да пробият стабилната защита на съперника. Влезлите на почивката Маркъс Рашфорд и Люк Шоу не успяха да помогнат.

В 81-вата минута интригата приключи след нов голям гаф на Де Хеа. Вратарят излезе напред, но не успя да спре една дълга топка и я подари на Ен-Несири, който на празна врата отбеляза втория си гол - 3:0.

Севиля се класира сред най-добрите 4 в турнира и ще се бори за своя седми трофей от Лига Европа, като на полуфинала ще спори с Ювентус.