Ботев преодоля Марибор след тежък мач в Словения и продължава в Лига Европа

Ботев преодоля Марибор след тежък мач в Словения и продължава в Лига Европа Снимка: Startphoto.bg

Ботев Пловдив измъкна равенство 2:2 в реванша с Марибор в Словения и след победата с 2:1 в първия мач продължава във втория квалификационен кръг на Лига Европа.

"Канарчетата" изоставаха рано-рано в резултата, но направиха обрат през втората част. След това допуснаха изравнително попадение, но до края устискаха хикса, който им свърши работа.

В 13-ата минута Ян Репас откри резултата в полза на домакините с хубав изстрел от границата на наказателното поле.

До края на полувремето резултатът не се промени, а през втората част Ботев излезе преобразен.

Душан Керкез пусна в игра Кристиан Нвачукву, който развинти Марибор по лявото крило. Три минути след почивката Нвачукву бе изведен по страхотен начин в наказателното поле и с техничен удар изравни.

В 60-ата минута Нвачукву бе в основата на втория гол за Ботев. Негово подаване намери Антъни Уджа, който за втори път "уши" Марибор, след като им вкара и в Пловдив - 2:1 за Ботев.

10 минути преди края на редовното време Марибор изравни. Словенците създаваха опасни положения пред вратата на "канарчетата" и в 80-ата успяха да реализират чрез Етиен Бюрже, който с глава прати топката в мрежата на Игонен.

Последните минути се играха почти изцяло пред вратата на българския тим, когато и късметът помогна на Ботев да удържи равенството.

Така с общ резултат 4:3 пловдивчани продължават в Лига Европа и във втория квалификационен кръг ще срещнат гръцкия гранд Панатинайкос, като Ботев ще има привилегията да домакинства в реванша.