Дами и господа, тази вечер станахме свидетели на нещо специално

Дами и господа, тази вечер станахме свидетели на нещо специално Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен и Барселона създадоха един от най-великите мачове в историята на Шампионската лига, а баварците дадоха сериозна заявка за трофея в тазгодишното издание на турнира.

Тимът на Ханзи Флик разгроми каталунците с 8:2 на четвъртфиналите и очаква победителя от двойката Манчестър Сити - Олимпик Лион за сблъсък за място на финала.

Начало на головата фиеста на "Да Луж" даде Томас Мюлер още в четвъртата минута. Три по-късно си помислихме, че може и да станем свидетели на оспорван двубой, когато Дейвид Алаба си отбеляза нелеп автогол, но се лъжехме...

Барса имаше две добри минути, в които Луис Суарес пропусна сам срещу Мануел Нойер, след което удари и греда, но след това бе абсолютно пометена от баварците.

Иван Перишич в 21-вата, Серж Гнабри в 27-ата и отново Мюлер в 31-вата направиха резултата 4:1 още преди почивката, а след нея нови четири гола се стовариха във вратата на Марк-Андре тер Стеген.

Луис Суарес намали резултата в 57-ата минута, но само шест по-късно Йошуа Кимих завърши подаване след прекрасен ред на Алфонсо Дейвис отляво и отново възстанови аванса от три гола на Байерн.

В самия край остана време и за Роберт Левандовски да вкара 14-ия си гол в турнира от началото на сезона, както и играещият под наем при баварците от Барса Филипе Коутиньо да вкара не един, а цели два гола, след като се бе появил от пейката.

Така Байерн не само разпердушини Барселона, но и се превърна в първия отбор, който отбелязва осем гола в един мач от елиминационната фаза на Шампионската лига.

Тимът на Ханзи Флик бе абсолютно безупречен тази вечер и ако продължава по същия дух, просто няма кой да успее да го спре по пътя към нов трофей.