Десподов пропусна дузпа, а Лудогорец отпадна от Шампионската лига след невероятна драма Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец отпадна от Шампионската лига след инфарктна загуба с 1:2 от Олимпия Любляна в реванша от втория предварителен кръг на Шампионската лига.

Шампионът на България поведе в резултата, но като цяло отстъпваше в по-голямата част от срещата и допусна фатален гол в 92-рата минута, който сложи край на надеждите за завръщане в груповата фаза на турнира.

В 10-ата минута на продължението Кирил Десподов можеше да прати мача в продължения, но пропусна дузпа.

Така разградчани ще продължат еврокампанията си в турнира Лига Европа, където техен съперник най-вероятно ще бъде казахстанският Астана.

Тази вечер българският тим стартира обнадеждаващо мача в Словения, играеше на високи обороти и успя да изкара 4 жълти картона на противника още до 14-тата минута.

В 15-ата Кирил Десподов откри резултата с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.

Само три минути по-късно обаче "орлите" допуснаха твърде лек изравнителен гол и позволиха на Олимпия да се върне в мача.

След едно далечно центриране Тими Елсник засече от въздуха и намери далечния ъгъл на вратата за 1:1.

До края на полувремето Лудогорец допусна поредица от грешки в защита, най-вече при изнасянето на топката, и се размина с второ попадение във вратата си.

На два пъти Серджио Падт трябваше да спасява, а веднъж и гредата му помогна.

През втората част мачът беше доста оспорван, а гол на Десподов беше отменен заради засада.

10 минути преди края на редовното време Сон си изкара ненужен червен картон, след като изпусна нервите си и удари с глава Руи Педро.

Лудогорец доигра с 10 души, но въпреки това в 89-ата минута достигна до златен шанс - хубавият удар на Спас Делев обаче срещна гредата.

Последва страхотно спасяване на Падт, но при последвалия корнер защитата проспа едно ниско подаване, което стигна до Тими Елсник и той вкара втория си гол в мача за 2:1.

Гостите не се предадоха и в 98-ата минута получиха дузпа за нарушение срещу Спас Делев. Реферът прегледа повторението с ВАР и посочи бялата точка, а Десподов се нагърби с отговорността.

Вратарят Видовшек обаче уцели ъгъла и спаси шута, с което класира тима си напред.