Домакински кошмар за Реал в Шампионската лига

Домакински кошмар за Реал в Шампионската лига Снимка: Getty Images

Шахтьор Донецк шокира Реал Мадрид като гост и победи с 3:2 в първи мач от група Б на Шампионската лига.

Двубоят протече драматично и украинците отбелязаха три пъти преди почивката, а през второто полувреме Реал беше изключително близо до това да избегне загубата, но отменен от ВАР гол лиши Кралския клуб от точка.

Шахтьор беше сериозно затруднен заради пламналия в отбора коронавирус, като цели 13 от играчите не можеха да вземат участие в двубоя. Младите футболисти на украинците обаче впечатлиха със смелата си игра и разбиха съперника на контраатаки.

Реал изживя пълен шок през първото полувреме, когато получи три безответни гола.

След един пропуск на Марлос, Тете откри в 29-ата минута с техничен удар точно в ъгъла.

4 минути по-късно отново Тете стреля, Куртоа изби удара му, но в опита си да се намеси Рафаел Варан довкара топката в собствената си врата за 2:0.

В 42-ата минута пак Тете беше в основата на атаката и асистира на Манор Соломон за 3:0.

След почивката "белите" се мобилизираха и върнаха два гола още преди 60-ата минута.

Първо Лука Модрич намали, а после тъкмо влезлият Винисиус се възползва от груба грешка на гостите, отне една топка пред пеналта и завърши за 2:3.

После героят за Шахтьор Тете пропусна да реши всичко сам срещу Куртоа.

До края опитите на Реал да се пребори поне за точка не се оказваха успешни до 92-ата минута, когато Феде Валверде преодоля Трубин за 3:3.

ВАР обаче се намеси и отсъди засада на Винисиус, заради която голът беше отменен. Винисиус не игра с топката, но беше точно пред вратаря и реферите прецениха, че влияе на играта.

Така дойде последният съдийски сигнал, след който сензацията беше факт.

Това е втора поредна издънка за Реал, който през уикенда загуби с 0:1 от новака в Ла Лига Кадис.