Драма с дузпи донесе триумф на Айнтрахт, бивша звезда на Арсенал провали Рейнджърс Снимка: Getty Images

Айнтрахт Франкфурт спечели Лига Европа след драматична победа с дузпи срещу Глазгоу Рейнджърс.

Финалът в Севиля завърши 1:1 в редовното време и продълженията, а германците надделяха с 5:4 при дузпите.

Единствения пропуск от бялата точка направи бившият играч на Арсенал и Ювентус Аарън Рамзи, който се превърна в големия грешник за своите.

През първата половина на първата част германците бяха по-добри и отправиха серия от удари към вратата на противника.

Алан Макгрегър се прояви с две важни намеси и впоследствие Рейнджърс успя да изнесе играта по-напред.

Двубоят стана двуостър, но до гол така и не се стигна преди почивката.

"Орлите" от Франкфурт започнаха устремено и втората част, но първи получиха гол.

В 57-ата минута лошо връщане назад с глава на Соу и подхлъзване на Тута оставиха Джо Арибо на чиста позиция, а нападателят веднага стреля и откри резултата.

Айнтрахт се хвърли напред и за втори път в мача имаше претенции за дузпа, стигна се и до пропуск на Камада.

В 69-ата минута Рафаел Боре изравни, след като засече центриране отляво на Костич, което защитата на Рейнджърс проспа.

В продълженията попадения не паднаха, макар че шотландският тим изглеждаше по-свеж и Кевин Трап трябваше да се намесва на два пъти в 119-ата минута.

При дузпите и двата тима показаха стабилност, въпреки голямото напрежение.

Единствено опитният Рамзи трепна при четвъртото изпълнение за Рейнджърс и слабият му удар беше спасен от Трап.

Последната дузпа изпълни Рафаел Сантос Боре, за да донесе първи европейски трофей на Айнтрахт от 42 години насам.

Триумфът на "орлите" в надпреварата идва, след като те останаха непобедени в 13-те си мача от Лига Европа този сезон.

С това Айнтрахт си заслужи място в Шампионската лига през следващия сезон, макар че завърши едва 11-ти в Бундеслигата.