Драматичен дебют за Моуриньо в мач със 7 гола (видео)

Жозе Моуриньо дебютира успешно начело на Фенербахче в зрелищен мач със 7 гола.

Турският тим победи драматично с 4:3 Лугано при гостуването си в срещата от втория предварителен кръг на Шампионската лига.

Успехът дойде трудно и запази жива интригата преди реванша в Истанбул, който е след седмица.

Фенербахче се радваше на страхотна подкрепа от трибуните, но още в четвъртата минута вече изоставаше в резултата след гол на Айман Ел Уафи.

Босненският ветеран на върха на атаката на "фенерите" Един Джеко напомни за себе си и сътвори пълен обрат. Той изравни от дузпа в края на полувремето, а в самото начало на втората част се разписа за 2:1.

Уран Бислими направи 2:2, но три минути по-късно 38-годишният Джеко оформи хеттрика си след груба грешка в защитата на Лугано.

Ферди Кадъоглу покачи на 4:2, но късно в добавеното време Милтон Валенсуела вкара трети гол за швейцарците и направи ответния сблъсък далеч по-непредсказуем.