Два гола на Роналдо не стигнаха на Юве, Сити довърши Реал с помощта на Варан

Роналдо отбеляза два гола, но Юве отпада от Шампионската лига. Снимка: Getty Images
Роналдо отбеляза два гола, но Юве отпада от Шампионската лига.
Два гола на Роналдо не стигнаха на Юве, Сити довърши Реал с помощта на Варан Снимка: Getty Images

Кристиано Роналдо отбеляза два гола за Ювентус, но те не бяха достатъчни за италианския гранд и "бианконерите" отпаднаха на осминафиналите в Шампионската лига за сметка на Лион. Преди пандемията "хлапетата" бяха спечелили с 1:0 на свой терен и по правилото за гол на чужд терен продължават напред.

Началото беше много динамично. Домакините пресираха съперника още в неговата половина, но футболистите на Лион не се смутиха. В 8-ата минута Усем Ауар отправи силен удар към долния ляв ъгъл на вратата, но Войчех Шчесни изби в корнер. Две минути по-късно Бентанкур фаулира в наказателното поле Ауар и реферът Феликс Цвайер даде дузпа за Лион. Германецът прегледа ситуацията с помощта на ВАР за евентуално нарушение срещу Игуаин преди атаката за гола, но потвърди решението си. Депай не трепна заради забавянето и елегантно копна топката в стил "Паненка" - 0:1.

Домакините се втурнаха в атаки и в 42-рата минута изравниха. Пянич стреля от статично положение, топката леко се отклони от намиращия се в стената Депай и Цвайер отсъди дузпа за игра с ръка. Роналдо застана на точката и вкара за 1:1. Това беше 11-а поредна точно изпълнена дузпа за португалеца в Шампионската лига.

В 60-ата минута Кристиано Роналдо се разписа за втори път след снаряд с левия крак, но Юве не успя да се добере до така мечтания трети гол и Лион продължава напред.

Снимка: Getty Images

В спор за място на полуфиналите френският тим ще срещне Манчестър Сити, който довърши Реал Мадрид и записа втора победа над испанския шампион с 2:1, след като си тръгна със същия успех и от "Бернабеу".

Рафаел Варан бе големият грешник в състава на "кралете", тъй като имаше вина и за двете попадения на домакините.

Още в 9-ата минута натискът на Сити даде резултат. Варан не беше докрай съсредоточен при изнасянето от собственото си наказателно поле, Жезус отне и подаде към Стърлинг, който с лекота реализира за 1:0.

В 28-ата минута Карим Бензема върна надеждата на испанците. Родриго получи свободен отдясно и центрира, а Бензема с глава реализира за 1:1.

Заредиха се доста интересни ситуации и пред двете врати, а в средата на второто полувреме Сити подпечата четвъртфиналната си виза. Варан не прецени добре една висока топка, допусна тя да тупне и след това не върна достатъчно добре към вратаря Куртоа. Жезус застигна топката и я търкулна покрай белгиеца за 2:1, което се запази като краен резултат.

Така три от четвъртфиналите вече са ясни:

Лион - Манчестър Сити

Аталанта - Пари Сен Жермен

РБ Лайпциг - Атлетико Мадрид

Четвъртият ще се определи след изиграването на двубоите Барселона - Наполи (1:1) и Байерн Мюнхен - Челси (3:0).