Джуд Белингам развинти Бешикташ, но Дортмунд потрепери в края

Джуд Белингам развинти Бешикташ, но Дортмунд потрепери в края Снимка: Getty Images

Борусия Дортмунд постигна лесна победа на старта на участието си в Шампионската лига, въпреки че трябваше и да потрепери в края. "Жълто-черните" спечелиха с 2:1 гостуването си на Бешикташ в Турция.

В звезда на вечерта се превърна Джуд Белингам. 18-годишният английски атакуващ халф отбеляза едно попадение и подаде за второто.

Дортмунд си свърши работата още в рамките на първата част. Белингам изведе гостите напред в резултата в 20-ата минута, завършвайки страхотна атака на "жълто-черните".

Топката стигна до Тома Мюние на десния фланг, който с едно докосване изведе Белингам, а англичанинът от малък ъгъл успя да прокара кълбото през краката на турския вратар Дестаноглу, който направи и немалко спасявания.

В добавеното време на първата част Ерлинг Хааланд покачи на 2:0. Белингам премина между няколко противници с топка в крака, влезе в наказателното поле и от аута я върна към Хааланд, който отблизо не сгреши.

Дортмунд пропусна още няколко добри положения за гол и през втората част, докато Бешикташ просто не беше на нивото на гостите и дори можеше да загуби с по-категоричен резултат.

Все пак, "жълто-черните" трябваше да потреперят в последните секунди, тъй като домакините намалиха резултата в добавеното време. В 94-тата минута Хави Монтеро бе изпуснат при едно центриране от фаул и с глава оформи крайното 2:1.

В другия ранен мач в сряда Шериф Тираспол ознаменува дебюта си в Шампионската лига с победа с 2:0 над Шахтьор Донецк.