Епичен срам за Моуриньо в групата на ЦСКА

Епичен срам за Моуриньо в групата на ЦСКА Снимка: Getty Images

Жозе Моуриньо записа най-срамната загуба в кариерата си, след като Рома отнесе разгром с 1:6 от Бодьо/Глимт в Лигата на конференциите.

В група C, където е и българският ЦСКА, норвежкият шампион разби "вълците" у дома и поведе в класирането с точка пред днешния си съперник.

Португалският треньор беше заложил на доста експериментален състав в срещата и това се отрази пагубно на облика на Рома.

До 20-ата минута домакините вече водеха с 2:0 с попадения на Ерик Ботхайм и Патрик Берг.

В края на първата част Карлес Перес върна един гол за римския клуб и изглеждаше, че второто полувреме ще бъде доста оспорвано, но Бодьо/Глимт се развихри след почивката и реализира още 4 гола във вратата на Руи Патрисио.

Централният нападател Ботхайм пък завърши с хеттрик.

В групата норвежците водят със 7 т. пред Рома с 6, ЦСКА с 1 и Зоря Луганск с 0.