Ерлинг Холанд продължава да чупи рекорди, задмина Нистелрой

С три гола през второто полувреме Манчестър Сити победи РБ Лайпциг с 3:2 у дома, след като до 33-тата минута изоставаше с 0:2.

Ерлинг Холанд даде тон за обрата след 10-ина минути от второто поувреме и установи нови рекорди.

Той вече се гордее с най-бързо вкараните 40 гола в Шампионската лига, като той успя да го направи само за 35 мача.

Той задмина нидерландеца Рууд ван Нистелрой, който вкара 40-ия си гол след 45 мача в турнира на богатите.

Килиан Мбапе го стори след 59 двубоя, а Меси и Левандовски чак в 61-вата си среща.

Освен това Холанд задмина Мбапе и а още един аспект, като вкара своя 40-и гол в най-престижния европейски клубен турнир на 23 години и 130 дни, ставайки най-младият играч с това постижение.