Фалстарт за ЦСКА в групите на Лига Европа

Фалстарт за ЦСКА в групите на Лига Европа Снимка: Lap.bg

ЦСКА загуби с 0:2 от румънския Клуж у дома на старта на груповата фаза от Лига Европа.

Въпреки вдъхновеното начало от страна на "червените" пред над 12 000 на "Васил Левски", след почивката те допуснаха два гола и загубиха мача без да бъдат надиграни от съперника.

ЦСКА започна ударно двубоя и наложи натиск с активната подкрепа на феновете.

На два пъти вратарят на румънците трябваше да се намесва след удари на Георги Йомов и Али Соу. Някъде след първия четвърт час обаче Клуж поизравни играта и се изнесе малко по-напред.

"Червените" продължаваха да бъдат по-активният отбор на игрището, но до почивката нямаше повече опасности пред Балгардеан.

Началото на втората част също беше позитивно за играчите на Стамен Белчев, но те получиха гол след статично положение и изпуснаха мача от контрол.

В 52-ата минута след късо изпълнение на корнер и центриране отляво, Марио Рондон надскочи защитата и с глава откри резултата.

Попадението смути ЦСКА, а 20 минути по-късно реферът реши мача със спорна дузпа в полза на Клуж за нарушение на Амос Юга.

Киприан Деац без проблеми удвои от бялата точка и до края ЦСКА пробва да наложи финален натиск, но не успя да застраши сериозно румънците.

В другия мач от група "А" на турнира Рома обърна Йънг Бойс като гост и спечели с 2:1.