Фернандеш вкара още една дузпа, класира Юнайтед и поведе при голмайсторите

Фернандеш вкара още една дузпа, класира Юнайтед и поведе при голмайсторите Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед и Интер се класираха за полуфиналите в Лига Европа.

"Червените дяволи" надиграха трудно Копенхаген с 1:0 след продължения, докато тимът на Антонио Конте се справи с Байер Леверкузен след 2:1 в редовното време.

В Кьолн Юнайтед имаше доста проблеми срещу коравия съперник и в крайна сметка го отстрани благодарение на дузпа в началото на първото продължение.

Иначе датчаните започнаха добре и организираха няколко опасни атаки, които предизвикаха напрежение в защитата на Юнайтед.

Постепенно "червените дяволи" влязоха в мача и стигнаха до гол на Мейсън Грийнууд в 45-ата минута. ВАР обаче правилно го отмени заради засада.

При подновяването на играта натискът на манчестърци продължи. В 57-ата минута Грийнууд удари гредата, а Рашфорд вкара при добавката, но и това попадение не беше зачетено заради засада.

Малко по-късно гредата спря и Бруно Фернандеш.

Копенхаген намери сили да отговори с нови опасности пред Ромеро, но нулевото равенство се запази.

Така се стигна до продължения и само 4 минути след подновяването на играта Юнайтед получи дузпа.

Тъкмо влезлият Хуан Мата намери Марсиал, който беше повален в пеналта. Бруно Фернандеш отбеляза от бялата точка и най-сетне резултатът беше открит.

Това попадение беше седмо за португалеца в Лига Европа и с него той поведе при голмайсторите в турнира.

До края английският гранд пропусна да направи победата си доста по-изразителна.

В Дюселдорф Интер и Леверкузен изиграха интересно първо полувреме, а "нерадзурите" поведоха в 15-ата минута чрез Николо Барела.

6 минути по-късно Ромелу Лукаку се пребори в наказателното поле и покачи на 2:0. Не след дълго белгиецът пропусна чисто положение и после Байер намали.

Кай Хаверц получи на чиста позиция и стреля между краката на Ханданович за 1:2.

Интер получи дузпа за игра с ръка, но ВАР правилно се намеси и съдията я отмени, макар че Лукаку вече си беше нагласил топката на бялата точка.

След почивката мачът остана двуостър, но по-опасните атаки осъществи Интер. Сериозни пропуски, както и намеси на Храдецки, попречиха на италианците да решат мача с трети гол.