Фейенорд победи минимално Рома в първия мач

Фейенорд победи Рома с 1:0 у дома в първия четвъртфинал между двата тима от турнира Лига Европа. Единственото попадение в мача реализира Матс Вайфер в 54-тата минута.

Срещата беше повторение на миналогодишния финал в Лигата на конференциите, в който се наложиха "вълците". Жозе Моуриньо и компания има за какво да съжаляват, тъй като римляните изпуснаха дузпа.

Рома взе надмощие през първата част и можеше да поведе, но Лоренцо Пелегрини нацели гредата от бялата точка. Дузпата бе отсъдена за игра с ръка след консултация с ВАР.

През второто полувреме домакините погледнаха по-смело към вратата на "вълците" и бяха възнаградени. Вайфер получи топката от Идриси и с много красив удар откри резултата.

Проблемите за Моуриньо се задълбочиха, след като трябваше да замени принудително първо Пауло Дибала, а после Пелегрини и Тами Ейбрахам.

Въпреки тези проблеми римляните бяха много близо до изравняване. След ъглов удар Ибаньес игра с глава, топката се беше запътила към мрежата, когато бранител на домакините я изби с глава. Тя бе минала с повече от половината си окръжност голлинията, но не изцяло и технологията на голлинията показа, че няма попадение.

Няколко минути преди края Вайналдум отправи силен удар, но той профуча покрай вратата. Така Фейенорд взе първата битка, но войната тепърва започва.