Гафове на съперника върнаха Ливърпул към победите

Гафове на съперника върнаха Ливърпул към победите Снимка: Getty Images

Ливърпул победи РБ Лайпциг с 2:0 в Будапеща в първи мач между двата тима от осминафиналите на Шампионската лига.

Две груби грешки на символичните домакини в началото на второто полувреме върнаха Ливърпул на победния път и дадоха глътка въздух на Юрген Клоп след лошите резултати и серията от загуби напоследък.

Германците можеха да поведат в самото начало, но ударът с глава на Забицер се отби в гредата.

Оттам нататък Ливърпул пое контрола над мача и владееше топката, но не успяваше да се възползва от положенията си.

Второто полувреме също започна с шанс за Лайпциг, но Алисон се отчете с ключово спасяване.

В 53-ата минута капитанът Забицер направи лошо връщане назад, Мохамед Салах открадна топката и сам срещу вратаря не сгреши за 1:0.

Пет минути по-късно Мукиеле се размина с една топка и позволи на Садио Мане да излезе очи в очи с Гулаши и да покачи на 2:0.

Така Ливърпул вече е с единия крак на четвъртфиналите преди реванша на "Анфийлд" на 10 март.