Грешниците от "Анфийлд" се реваншираха в Лига Европа

Грешниците от "Анфийлд" се реваншираха в Лига Европа Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед се отърси от кошмара на "Анфийлд" с изразителна победа с 4:1 над Бетис в първи осминафинал от Лига Европа.

Ерик тен Хаг заложи на абсолютно същата единайсеторка, която преди няколко дни се орезили с историческото 0:7 срещу Ливърпул. Този път футболистите не подведоха мениджъра и поне отчасти се реваншираха пред феновете си.

Началото беше идеално за домакините и при първата си сериозна атака те откриха. Маркъс Рашфорд беше точен с хубав удар под гредата след 6 минути игра.

С напредване на времето обаче Бетис се чувстваше все по-комфортно на "Олд Трафорд" и в 32-рата минута Айозе Перес изравни с прецизно насочен удар в далечния ъгъл.

В края на полувремето грешно подаване на Де Хеа можеше да доведе до пълен обрат, но при последвалия удар на Перес се получи рикошет и топката срещна гредата.

През втората част "червените дяволи" заиграха по-уверено и наложиха волята си.

В 52-рата минута Антони изпълни специалитета си и отбеляза красив гол с параболичен удар с левия крак в далечния ъгъл - 2:1.

6 минути по-късно Бруно Фернандеш се измъкна на близката греда при един корнер и засече с глава центрирането на Шоу за 3:1.

Юнайтед вече доминираше тотално и тръгна да решава всичко още в първия мач, но Антони изпусна страхотно положение за 4:1 сам срещу вратаря.

После отново Антони направи пропуск, но четвъртият гол все пак падна в 83-тата минута.

Тогава Ваут Вегхорст се разписа с добавка след спасен удар на тъкмо влезлия Мактоминей.

Така Юнайтед изглежда много близо до четвъртфиналите преди реванша срещу Бетис през следващата седмица.