Грозни сцени в Мадрид: Милиардерът Ел-Хелаифи плаши с убийство

Реал Мадрид и ПСЖ направиха паметен мач на "Сантяго Бернабеу", след който ликуваха домакините. Ситуацията им изглеждаше безнадеждна след първото полувреме и след първия четвърт час на второто - губеха с 0:1, а със същия резултат бяха отстъпили и в Париж.

Но започна шоуто на Карим Бензема, който между 61-вата и 78-ата минути отбеляза хеттрик за крайното 3:1.

След двубоя шефът на ПСЖ Насер Ел-Хелаифи се опитал да влезе в съдийската стая, за да потърси обяснение от рефера Дани Маккели за неотсъдено нарушение на Бензема срещу Джанлуиджи Донарума при първото попадение на домакините.

Милиардерът, който бил придружаван от охраната си, бил спрян от служителите по сигурността на Реал и полицията. А след това се насочил към делегата, който е описал подробно инцидента в доклада си.

Ел-Хелаифи все пак изчакал рефера от Нидерландия Макели в един от коридорите на "Бернабу" и поискал на висок глас обяснение за случилото се.

Журналистката от канала "Мовистар" Моника Марчанте пък твърди, че милиардерът е изрекъл обидни думи и към служител на Реал, който се е опитал да го успокои. "Ще те убия!", крещял той на испански.