Интер е на финал след победа и във второто дерби

Интер е на финал след победа и във второто дерби Снимка: Getty Images

Интер е първият финалист в Шампионската лига за този сезон след втора победа над големия враг Милан в полуфиналния сблъсък на турнира.

Този път "нерадзурите" победиха с 1:0 с гол на Лаутаро Мартинес през втората част и с общ резултат 3:0 не оставиха съмнения в превъзходството си.

В началото Милан започна амбициозно и през първото полувреме имаше две добри положения да открие резултата.

В 11-тата минута Брахим Диас стреля от изгодна позиция, но Онана улови. После Рафаел Леао се откъсна и направи бърз пробив отляво, но ударът му мина малко покрай гредата.

Майк Менян пък трябваше да опазва вратата на "росонерите" след отклонена топка с глава от Един Джеко.

През втората част Интер контролираше по-добре събитията и в 73-тата минута стигна до гола, с който уби интригата в целия сблъсък.

Резервата Ромелу Лукаку намери Лаутаро отляво, а аржентинецът стреля с левия крак в близкия ъгъл.

Менян не успя да се намеси особено добре и топката мина през ръката му за 1:0.

С попадението надеждите на Милан приключиха.

Това ще бъде първи финал за Интер в турнира от 2010 г. насам, когато тимът спечели трофея под ръководството на Жозе Моуриньо.

Италианците ще научат съперника си утре вечер, когато е реваншът между Манчестър Сити и Реал Мадрид.