Историческа катастрофа за Ливърпул в незабравимо шоу срещу Реал

Историческа катастрофа за Ливърпул в незабравимо шоу срещу Реал Снимка: Getty Images

Ливърпул претърпя историческа катастрофа и загуби с 2:5 у дома срещу Реал Мадрид.

Първата част от колосалния сблъсък от осминафиналите на Шампионската лига предложи спиращо дъха шоу, в което носителят на трофея за пореден път показа мощта си.

Домакините изправиха "Анфийлд" на крака, като поведоха с 2:0 още до 14-тата минута, но после се сгромолясаха и за първи път в историята си допуснаха 5 гола в мач от Шампионската лига.

А началото нямаше как да е по-добро за "червените". Дарвин Нунес откри в 4-тата минута с брилянтно триково изпълнение след майсторски пас на Мохамед Салах отляво.

10 минути по-късно самият Салах се възползва от голям гаф на Тибо Куртоа - вратарят игра рисково пред вратата си и загуби контрол над топката, а египтянинът се възползва и с лекота отбеляза.

Реал се събуди благодарение на блестящо индивидуално изпълнение на Винисиус Жуниор, който намери пролука за стрелба и порази далечния ъгъл за 1:2.

Ливърпул обаче продължаваше да играе силно и имаше идеално положение за трети гол, но Нунес беше блокиран пред опразнената врата, а Милитао изчисти от голлинията.

В 36-ата минута дойде редът на Алисон Бекер да направи фрапантна грешка. При една върната към него топка, той я подаде право в краката на Винисиус, а оттам тя влетя директно във вратата му за 2:2.

Реал нанесе мълниеносен удар в началото на втората част, когато защитата на Ливърпул започна съвсем да издиша.

В 48-ата минута Модрич центрира от пряк свободен удар и забравеният Едер Милитао направи 3:2 с глава.

В 56-ата минута Карим Бензема завърши контраатака с лек изстрел с левия крак, който обаче се отклони в Джо Гомес и подведе Алисон за 4:2.

Десетина минути по-късно Бензема се разписа още веднъж и направи кошмара на Ливърпул пълен. Французинът се възползва от нова контраатака, хладнокръвно финтира Алисон и стреля покрай наредилите се на голлинията съперници - 5:2.

Това бяха и първи голове за носителя на "Златната топка" в Шампионската лига през този сезон.

До края мърсисайдци не успяха да увеличат поне малко шансовете си за реванша с трети гол.

Така Реал остава кошмарен съперник за Ливърпул, след като го победи и във финала на последното издание на турнира.

В реванша на "Бернабеу" на 15 март играчите на Юрген Клоп ще се надяват на същински подвиг, за да избегнат отпадането.