Историческо! РБ Лайпциг се превърна в голямата сензация в Шампионската лига

Историческо! РБ Лайпциг се превърна в голямата сензация в Шампионската лига Снимка: Getty Images

РБ Лайпциг се класира на полуфинал в Шампионската лига за пръв път в историята си след драматична победа с 2:1 над Атлетико Мадрид.

Късметлийски победен гол на появилия се от скамейката Тайлър Адамс две минути преди края донесе на германците класиране сред най-добрите 4.

За 21-годишния футболист, израснал в академията на Ню Йорк Ред Булс, това беше първи гол с екипа на Лайпциг. Целият тим на Юлиан Нагелсман игра страхотно срещу по-опитния съперник и си заслужи историческото класиране.

От самото начало и двата отбора се впуснаха в много здрава и равностойна битка, изпълнена с единоборства, но без чисти голови положения.

Още в началото Халстенберг не успя да се възползва от шанса си пред вратата на Атлетико, а в 13-ата минута Яник Ферейра Караско стреля силно в близкия ъгъл, но Гулаши опази вратата на германците.

С това се изчерпаха опасностите през първата част.

Лайпциг се изнесе напред в началото на второто полувреме и успя да открие резултата.

В 50-ата минута Забицер отправи меко центриране отдясно и Дани Олмо с глава прати в далечния ъгъл на Облак - 1:0.

Диего Симеоне успя да промени развоя с включването в игра на рекордната си покупка Жоао Феликс.

В 70-ата минута Феликс нахлу в наказателното поле, излезе сам срещу вратаря и беше фаулиран.

Самият португалец изпълни отсъдената дузпа и изравни резултата.

Решителният момент настъпи в 88-ата минута, когато резервата Тайлър Адамс стреля от границата на наказателното поле и след рикошет в Стефан Савич топката влезе за втори път във вратата на Атлетико.

"Дюшекчиите" организираха силен финален натиск, но не достигнаха до чисто положение и се сбогуваха с турнира.

РБ Лайпциг ще спори за място във финала с Пари Сен Жермен, който в своя четвъртфинал надделя с 2:1 над Аталанта.