Как съдията спаси Реал от почти сигурен гол (видео)

Реал Мадрид счупи проклятието и за първи път от две години насам се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига. След трите поредни трофея "кралете" бяха на крачка три поредни пъти отпадания още на осминафиналната фаза.

Все пак тимът на Зинедин Зидан успя да преодолее съпротивата на Аталанта и след общ резултат от 4:1 продължава напред в турнира.

Реал спечели реванша с 3:1, но при резултат 1:0, в самия край на първото полувреме, можеше да си навлече сериозни неприятности, но бе спасен от съдийската свирка.

При този резултат бергамаските се нуждаеха от две попадения и бяха на крачка от първото си. Авторът на единственото попадение за гостите - Луис Муриел, бе изведен в перфектна позиция и излизаше сам срещу Тибо Куртоа, но реферът реши да не оставя атаката и наду свирката си в секундата, в която изтече редовното време на първата част.

Играчите на Аталанта и цялата резервна скамейка скочиха бесни срещу съдийското отсъждане, но нищо повече не можеха да направят.

Аталанта имаше претенции към съдиите и в първия двубой, когато Ремо Фройлер получи изключително пресилен директен червен картон още в 17-ата минута на двубоя. Тогава домакините бяха принудени да играят почти цял мач с човек по-малко и се пречупиха в самия край след гола на Ферлан Менди.