Комедия от гафове прати Юнайтед на дъното в Шампионската лига

Комедия от гафове прати Юнайтед на дъното в Шампионската лига Снимка: Getty Images

Кошмарите на Манчестър Юнайтед продължават с пълна сила и в Шампионската лига, където тази вечер тимът загуби с 2:3 домакинството си на Галатасарай от група "А".

След като претърпя крах на "Олд Трафорд" срещу Кристъл Палас през уикенда, този път тимът на Ерик тен Хаг се провали и срещу турския си съперник заради смехотворни гафове в отбрана.

В 17-ата минута домакините излязоха напред с гол на Расмус Хойлунд.

Датчанинът засече добро центриране на Маркъс Рашфорд, който изненадващо се беше пренесъл на десния фланг и сложи топката на главата на нападателя.

Само 6 минути по-късно Юнайтед пусна елементарен изравнителен гол след дълго подаване към Уилфред Заха, който се пребори с Далот и рикошет му помогна да прехвърли Онана за 1:1.

До почивката "червените дяволи" определено се затрудняваха с турския шампион и не можеха да наложат доминация на терена.

При подновяването на играта обаче Юнайтед тръгна силно и създаде няколко чисти положения.

Рашфорд остана сам срещу вратаря, но сгреши в опита си да търси Бруно Фернандеш, вместо да завърши сам.

После хубав гол на Хойлунд не беше зачетен заради засада.

В 67-ата минута Расмус Хойлунд все пак покачи на 2:1, след като се възползва от подхлъзване на Давинсон Санчес, напредна и завърши хладнокръвно.

Но английският гранд отново не успя да задържи дълго преднината си.

Центриране отдясно по земя някак мина през краката на Варан и Керем Актюроглу изравни за 2:2.

В 77-ата минута Андре Онана сгреши един пас към Каземиро, Дрис Мертенс овладя топката и беше очи в очи с вратаря. Тогава Каземиро го препъна откровено и реферът веднага отсъди дузпа за Галатасарай.

Каземиро пък получи втори жълт картон и тимът му трябваше да доиграе с 10 души.

Мауро Икарди, който до този момент беше незабележим в мача, провали изпълнението от бялата точка и изобщо не успя да уцели вратата.

Само три минути по-късно защитата на Юнайтед отново стана за смях при едно дълго прехвърлящо подаване и този път Икарди се реваншира, като прехвърли Онана за 3:2.

Финалният натиск на домакините не даде резултат, макар че Антони Марсиал затрудни Муслера с хубав изстрел.

Загубата оставя Юнайтед на дъното в група "А" на Шампионската лига с две загуби от първите два мача.

В другия двубой Байерн Мюнхен обърна Копенхаген и спечели гостуването си с 2:1, с което оглави групата с пълен актив от 6 т.

Втори е Галатасарай с 4, а Копенхаген има 1 т.