Контузия помрачи ценна победа на Барса в тежко гостуване

Контузия помрачи ценна победа на Барса в тежко гостуване Снимка: Getty Images

Барселона постигна ценна победа с 1:0 над Порто в привидно най-тежкото си гостуване от група "H" на Шампионската лига.

Каталунците взеха мача с гол на Феран Торес и така постигнаха втори успех в групата, което ги поставя в отлична позиция за продължаване към елиминациите.

Лошата новина за Барса обаче е контузията на голмайстора Роберт Левандовски, който принудително напусна игра още в 34-тата минута.

Именно на негово място влезе Феран Торес и в добавеното време на първата част откри резултата след асистенция на Илкай Гюндоган.

Тимът на Шави Ернандес преодоля сериозни трудности в двубоя и в доста периоди беше надиграван, но някак успя да опази суха мрежа.

Играчите на Порто направиха няколко пропуска, гол на Мехди Тареми със задна ножица не беше зачетен заради засада, а дузпа за игра с ръка на Жоао Кансело беше отменена.

В добавеното време Гави получи втори жълт картон и беше изгонен, а гостите доиграха с 10 души, но Порто не успя да се възползва.

Така в групата Барселона води с 6 т. пред Порто и Шахтьор с по 3 и Антверп с 0.