Куриоз спаси Лудогорец от загуба в Женева

Куриоз спаси Лудогорец от загуба в Женева Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец се спаси от загуба при гостуването на Сервет и завърши 0:0 в първия двубой от плейофите преди 1/8-финалите в Лигата на конференциите.

Българският шампион беше надигран през по-голямата част от мача и цяло второ полувреме се беше прибрал в отбрана, с което в крайна сметка взе добър турнирен резултат преди реванша.

Най-чистото положение в мача се откри пред домакините в 82-рата минута, когато Антунеш стреля от чиста позиция в опразнения от Серджио Падт ъгъл, но топката се удари в Енцо Кривели и затова не влезе във вратата.

Така нападателят на Сервет се превърна в най-добрия защитник на Лудогорец и предотврати сигурен гол във вратата на разградчани.

Иначе в първите 15-20 минути "орлите" играха по-силно, а хубав параболичен удар на Сон беше спасен от вратаря на домакините.

Оттам нататък обаче швейцарците взеха инициативата и не я изпуснаха до края.

Сервет обаче не показа достатъчно класа и прецизност в предни позиции, за да стигне до успеха.

Реваншът в Разград е точно след седмица.