Летящ Ливърпул вкара 4 за 7 минути!

Летящ Ливърпул вкара 4 за 7 минути! Снимка: Getty Images

Ливърпул си спретна истинска голова фиеста на "Анфийлд" и разгроми Спарта Прага с 6:1, за да продължи към четвъртфиналите на Лига Европа.

Тимът на Юрген Клоп показа смазващо превъзходство над съперника и още до 14-тата минута водеше с 4:0, като тези четири гола паднаха в рамките на 7 минути.

Въпреки че сблъсъкът беше решен още в първия мач, който Ливърпул спечели с 5:1, треньорът заложи на силна единайсеторка в реванша и атаката поведоха Мохамед Салах, Дарвин Нунес и Коди Гакпо.

Тримата вкараха по веднъж в началото, когато се разписа и Боби Кларк след асистенция на Салах.

В края на полувремето чехите отбелязаха почетно попадение, а през втората част се разписа и Доминик Собослай, а Гакпо вкара втория си гол.

В крайна сметка Ливърпул продължава напред със смазващия общ резултат 11:2.