Летящият Наполи остава перфектен в Шампионската лига

Летящият Наполи остава перфектен в Шампионската лига Снимка: Getty Images

Наполи запази стопроцентовия си актив в Шампионската лига с поредната си впечатляваща победа през сезона - 4:2 над гостуващия Аякс в група "А".

С трите точки неаполитанците си гарантираха класирането за елиминациите на турнира два кръга преди края на груповата фаза.

Головата серия на домакините започна още в четвъртата минута, когато Ървинг Лосано откри с глава.

Джакомо Распадори направи 2:0 в 16-ата след асистенция на Хвича Кварацхелия.

Клаасен върна един гол за Аякс с глава в началото на втората част, но Кварацхелия покачи на 3:1 от дузпа за игра с ръка на Тимбер.

Десетина минути преди края нидерландците също стигнаха до дузпа и Стивън Бергвайн намали на 2:3.

В добавеното време завърналият се в игра Виктор Осимен наказа груба грешка на Дейли Блинд, отне му топката в наказателното поле и фиксира крайния резултат.

Тимът на Лучано Спалети оглавява групата с 4 поредни победи и пълен актив от 12 т.

Втори е Ливърпул с 6 пред Аякс с 3 и Рейнджърс с 0.