Левандовски заши хеттрик за 11 минути при страховит разгром на Байерн

Левандовски заши хеттрик за 11 минути при страховит разгром на Байерн Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен разгроми гостуващия РБ Залцбург със страховитото 7:1 и безапелационно се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига.

Баварците решиха всичко с четири гола още до 31-вата минута, а головата машина Роберт Левандовски наниза хеттрик само за 11 минути.

Австрийците този път тотално катастрофираха срещу фаворита в сблъсъка, след като успяха да се преборят за 1:1 в първия мач.

Първите две попадения на полския нападател дойдоха от дузпи в 12-тата и 21-вата минута.

Секунди след втората дузпа Лева оформи хеттрика си, а малко по-късно се разписа и Серж Гнабри.

Левандовски вече има 12 гола в турнира от началото на сезона и води в голмайсторската листа.

През второто полувреме на два пъти се разписа Томас Мюлер, а един гол добави Лерой Сане.

Силите на Залцбург стигнаха само за почетно попадение на Мауриц Кяергор.