Левски отстрани азербайджанския Сабах след победа с 2:0 като гост и се класира за плейофния кръг преди основната фаза на Лигата на конференциите.
Българският вицешампион постигна втори успех над Сабах, който този път не беше толкова драматичен като постигнатата в самия край победа в София с 1:0.
Днес Левски поведе още през първата част и това направи реванша доста по-спокоен.
Срещата започна равностойно, а Левски действаше много внимателно, за да не изпусне аванса си в общия резултат.
Играчите на Хулио Веласкес бяха стабилни в защита, а в нападение дочакаха своя момент в 40-ата минута.
Тогава Майкон центрира по земя отляво и Радослав Кирилов засече с едно докосване точно в ъгъла за 1:0.
През втората част Сабах организира малко по-сериозен натиск и на няколко пъти създаде напрежение пред Светослав Вуцов.
Но мачът беше решен от две резерви при една контраатака в 87-ата минута.
Карлос Охене центрира и Мазир Сула засече във вратата за 2:0.
Така следващия четвъртък Левски ще посрещне АЗ Алкмаар на "Васил Левски" в плейофа на турнира и ще опита да стигне до основната фаза в Лигата на конференциите.