Левски показа класа в Северна Македония

Левски показа класа в Северна Македония Снимка: start-photo.bg

Левски показа класа и реализира възможностите си, за да победи македонския Шкупи с 2:0 като гост в първия си двубой от втория квалификационен кръг за влизане в групите на Лигата на конференциите.

Уелтън в 30-ата минута и Роналдо в добавеното време донесоха успеха за "сините".

Другият герой за българския тим се казва Кристиян Димитров. Централният защитник бе непоклатим през целия двубой, а в края на първата част спаси отбора си от сигурен гол изчиствайки топката от гол линията.

Мачът започна с грешка на Пламен Андреев в играта с крака. Играч на македонците обаче не успя да се възползва и прати топката високо над вратата.

Малко преди гола на Уелтън Андреев направи важно спасяване след удар с главата, а след точно половин час Левски поведе.

Рикардиньо бе изведен напред със силно подаване от Димитров, пусна топката успоредно на вратата, където тя бе засечена точно от Уелтън.

Минути по-късно Петрис пробва далечен удар, но стреля покрай целта.

В добавеното време на първата част дойде най-доброто положение за домакините. Пламен Андреев не излезе добре при една дълга топка и бе прехвърлян. Стражът на Левски все пак докосна леко топката, което позволи на Кристиян Димитров да се върне и точно преди тя да влезе в мрежата бе изчистена.

Втората част не изобилстваше от положения, а играчите на "сините" се справиха с опита за натиск на домакините и съхраниха крехкия си аванс.

"Сините" удариха за втори път в добавеното време. След центриране от корнер на Марин Петков топката бе отклонена, попадна в Роналдо, който отблизо я прати в мрежата за крайното 2:0.

Така Левски си тръгна от Северна Македноя с комфортен аванс преди реванша на "Герена" след седмица.