Ливърпул нанесе удара си за две минути и вече докосва финала!

Ливърпул нанесе удара си за две минути и вече докосва финала! Снимка: Getty Images

Ливърпул удари Виляреал с 2:0 на "Анфийлд" в първи полуфинален сблъсък между двата тима от Шампионската лига.

С две попадения в рамките на две минути след почивката, "червените" се приближиха максимално до финала в Париж.

Те извадиха и късмет да поведат с автогол, но имаха тотално превъзходство в мача, докато "жълтата подводница" заложи изцяло на защитата и не създаде нито едно опасно положение.

Мачът тръгна съвсем очаквано с натиск на Ливърпул.

Домакините владееха топката през повечето време, а когато я загубеха, бързо си я връщаха с яростна преса. Отправиха и голям брой удари към вратата на Виляреал, но повечето от тях бяха неточни.

Испанците се защитаваха добре и не допускаха чисти положения пред Херонимо Рули.

След половин час игра Садио Мане можеше да вкара след рикошет, но топката мина малко встрани, а после Тиаго Алкантара удари греда с удар отдалеч.

През втората част домакинският натиск даде резултат и "мърсисайдци" нанесоха големия си удар между 53-тата и 55-ата минута.

Първо късметът се усмихна при едно центриране на Джордан Хендерсън отдясно, топката се отклони в крака на Еступинян и стана неспасяема за Рули за 1:0.

120 секунди след автогола Салах пусна майсторски към Мане зад защитата и сенегалецът покачи на 2:0.

Последваха още опасности пред Рули и отменен гол на Анди Робъртсън заради засада.

Отборът на Юрген Клоп така и не изпусна мача от контрола си и ще отиде на реванша в Испания със солидна преднина.

Ответният сблъсък е през следващата седмица, а на финала победителят ще срещне Реал Мадрид или Манчестър Сити.