Лудогорец отново е в групите на Лига Европа!

Лудогорец отново е в групите на Лига Европа! Снимка: Ludogorets.com

Българският шампион Лудогорец се класира за пети път в груповата фаза на Лига Европа след победа с 2:0 като гост на Динамо Брест в плейофния двубой.

Разградчани водиха голяма битка в Беларус срещу коравия съперник, но с два гола през втората част на резервите Елвис Ману и Ихиньо Марин си заслужиха класирането.

Домакините започнаха по-добре мача и още в 4-ата минута Пламен Илиев трябваше да спасява вратата си срещу излезлия очи в очи с него Седко, чийто удар обаче беше доста слаб.

Постепенно Лудогорец започна да намира играта си и в 44-ата минута създаде чисто положение, но шутът на Текпетей беше спасен, а после Кешеру се подхлъзна и не успя да стреля точно в опразнената врата.

След почивката Кешеру направи още един пропуск, а после Динамо Брест имаше златен шанс да вкара, но гредата спаси Пламен Илиев след един корнер.

В 73-ата минута Ману откри резултата след бърза комбинация, при която получи подаване от Доминик Янков и завърши на празна врата.

Пет минути по-късно при контраатака Ману намери Ихиньо Марин, който с мощен удар реши всичко в срещата.

Лудогорец ще е във втора урна на жребия за групите, който ще бъде изтеглен утре.