Лудогорец отново трябваше да трепери, но оцеля в още едно тежко гостуване

Лудогорец отново трябваше да трепери, но оцеля в още едно тежко гостуване Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец продължава напред в Шампионската лига, макар че загуби с 0:1 гостуването си на Динамо Минск от втория предварителен кръг на турнира.

Българският първенец отново трябваше да трепери като гост, както беше и срещу Динамо Батуми в миналия кръг, но победата с 2:0 в първия мач се оказа достатъчна.

Тази вечер в герой за разградчани се превърна стражът Хендрик Бонман, който изигра първия си мач за отбора и блесна с решаващи намеси.

Лудогорец започна добре и стигна до две положения чрез Бърнард Текпетей и Руан Секо.

В 10-ата минута обаче Динамо създаде чиста ситуация и дебютантът на вратата на разградчани Хендрик Бонман успя по страхотен начин да избие в горната греда.

После Бонман спаси още едно положение, но в 36-ата минута домакините поведоха.

Тогава Иван Бахар се възползва от прострелен пас отдясно и намали преднината на Лудогорец в общия резултат на само един гол.

Началото на втората част беше позитивно за "орлите" и те стигнаха до греда след отклонен удар на Текпетей от фал.

Динамо обаче създаде нова чиста ситуация и отново Бонман трябваше да прави чудеса на вратата на българския тим.

Лудогорец играеше все по-предпазливо с наближаването на 90-ата минута и така удържа съперника си до края.

С днешния успех тимът на Георги Дерменджиев си осигури участие най-малко в групите на Лигата на конференциите.

В третия предварителен кръг на Шампионската лига съперник ще бъде шампионът на Азербайджан Карабах.