Лудогорец започна силно, но изпусна шансовете си във Финландия

Лудогорец започна силно, но изпусна шансовете си във Финландия Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец завърши 1:1 в тежък сблъсък като гост на ХИК Хелзинки от група "C" на Лига Европа.

На изкуствения терен във Финландия, българският шампион откри рано, но после отстъпи инициативата и допусна изравняване.

През втората част и двата тима можеха да грабнат победата, а играчите на Анте Шимунджа създадоха предостатъчно положения, но така и не стигнаха до победно попадение.

"Орлите" откриха още в 10-ата минута при първата си атака.

След отлична комбинация Каули изведе Матиас Тисера зад защитата, а той завърши между краката на вратаря за 1:0.

Последваха трудни минути за Лудогорец, в които домакините натиснаха и бяха много близо до изравняване, но техният нападател Абубакари се изяви като защитник на съперника и предотврати чист гол, отклонявайки почти от голлинията един удар на Хетемай.

Чернокожият нападател се изяви комично още няколко пъти и това спаси Лудогорец през първата част, а на другата врата Текпетей отправи мощен изстрел, който беше спасен.

Финландците обаче продължиха да играят по-активно в началото на второто полувреме и заслужено изравниха в 55-ата минута. Хетемай беше точен с глава след центриране от пряк свободен удар.

Лудогорец се събуди след получения гол и създаде няколко ситуации пред Хазард, а вратарят се отличи със спасявания.

После и домакините имаха своя момент и Серджио Падт блесна с решаваща намеса.

Двубоят остана двуостър до края, а Нонато имаше шанс да донесе победата на българския тим в добавеното време.

В класирането в групата Бетис води с 6 т. пред Лудогорец с 4, Рома с 3 и ХИК Хелзинки с 1.

Бетис и Рома ще играят помежду си по-късно тази вечер.

След седмица Лудогорец посреща финландците на свой терен и ще преследва победата, за да увеличи шансовете за излизане от групата.