Мадридско катеначо и драма с дузпи сложиха край на мечтата на Сити

Мадридско катеначо и драма с дузпи сложиха край на мечтата на Сити Снимка: Getty Images

Реал Мадрид отстрани досегашния шампион на Европа Манчестър Сити на четвъртфиналите в Шампионската лига.

Крайно драматичният реванш между двата колоса на "Етихад" завърши 1:1 след 120-минутна битка (4:4 общ резултат), а при дузпите Реал надделя с 4:3.

Герой за победителите стана вратарят Андрий Лунин, който спаси две поредни дузпи.

"Белия балет" страда много в мача и почти през цялото време се защитаваше, след като поведе рано в резултата. Сити обаче така и не успя да оползотвори превъзходството си с нещо повече от изравнителния гол на Кевин Де Бройне.

Съперниците започнаха предпазливо, но се стигна до гол още при първото положение.

В 12-тата минута Винисиус центрира отдясно към Родриго, чийто първи удар беше спасен от Едерсон.

Топката обаче се върна право в Родриго, който не сгреши при добавката. Основен виновник беше Кайл Уокър, който първо покри засадата, а после изпусна голмайстора.

Оттам нататък започнаха опитите на Сити да изравни и те доведоха до един куп изстрели и доста напрежение пред Лунин.

Най-близо до изравняване беше Ерлинг Холанд, който нацели гредата с глава.

В началото на втората част домакините още повече затегнаха обръча, но трудно създаваха положения.

Натискът обаче не спираше и в 76-ата минута даде резултат.

Тогава Антонио Рюдигер изчисти зле една топка и я поднесе идеално на Кевин Де Бройне, който с мощен удар изравни.

В следващите минути белгиецът пропусна на два пъти, като в първия случай Лунин отклони далечния му удар, а във втория халфът не уцели вратата от чиста позиция.

Реал успя да задържи сблъсъка оспорван и се стигна до продължения, в които преимуществото на Сити оставаше налице.

"Гражданите" обаче вече не създаваха опасности и всъщност шанс се откри пред гостите, но Рюдигер го пропусна.

При дузпите Хулиан Алварес постави добро начало за Сити, а Лука Модрич изпълни зле и пропусна за Реал след спасяване на Едерсон.

После Бернардо Силва направи шокиращ пропуск и поднесе топката в средата на вратата право в ръцете на Лунин.

Следващият изпълнител Джуд Белингам беше уверен и резултатът от 11-те метра стана 1:1.

Лунин направи второ поредно спасяване след неубедителен удар на Матео Ковачич, а Лукас Васкес даде преднина на "кралете".

Последователно Фил Фодън и Начо се разписаха, за да дойде моментът, в който изпълнител за Сити беше вратарят Едерсон.

Стражът стреля добре и отбеляза, но последният изпълнител за Реал Антонио Рюдигер също беше безгрешен.

Така Реал продължава напред и ще срещне Байерн Мюнхен на полуфиналите, а в другия полуфинален сблъсък ще се срещнат Борусия Дортмунд и Пари Сен Жермен.

Манчестър Сити пък приключва с надеждите да направи втори пореден требъл и до края на сезона ще се бори във Висшата лига, както и за Купата на Англия.