Мидтиланд и Краев спряха Лудогорец за Шампионска лига, не дадоха чиста дузпа за разградчани Снимка: Lap.bg

Лудогорец няма да играе в групите на Шампионската лига този сезон, след като загуби с 0:1 домакинството си на Мидтиланд във втория предварителен кръг на турнира.

Датският шампион доминира в по-голямата част от мача на "Хювефарма Арена" и заслужено стигна до успеха, въпреки че съдията ощети разградчани, като не отсъди чиста дузпа в тяхна полза.

Първото полувреме започна с пълна доминация на гостите, които осъществиха сериозен натиск пред вратата на Ренан и създадоха няколко половинчати положения, от които не успяха да се възползват.

Титуляр за датския тим бе бившият футболист на Левски Божидар Краев, който се отчете с добра игра и остана на терена до 65-ата минута.

През втората част Лудогорец изравни играта и в 64-тата минута трябваше да получи шанс да изпълни дизпа след игра с ръка в наказателното поле на Мабил, но съдията не отсъди нищо. Секунди по-късно последва и удар по посока вратата на Мидтиланд, но топката бе изчистена от голлинията.

Единственото попадение в срещата падна в 78-ата минута, когато Жуниор Брумадо се възползва от разбъркване в отбраната на домакините и успя да прокара топката между краката на Ренан.

Домакините потърсиха изравнителен гол, но така и не успяха да стигнат до него и така тимът на Павел Върба ще продължи да се бори да влезе в групите поне на Лига Европа.