Милан се възроди срещу ПСЖ и допълнително заплете "групата на смъртта"

Милан се възроди срещу ПСЖ и допълнително заплете "групата на смъртта" Снимка: Getty Images

Милан удари с 2:1 Пари Сен Жермен на "Сан Сиро" и съвсем заплете "групата на смъртта" в Шампионската лига.

Играчите на Стефано Пиоли записаха първата си победа в група "F" и запазват надежди за класиране за елиминациите.

ПСЖ пък поведе в резултата, но допусна обрат и като цяло разочарова и в двете фази на играта.

През първото полувреме мачът изобилстваше от динамика и атаки пред двете врати.

От самото начало тифозите показаха своята ненавист към бившия футболист на Милан Джанлуиджи Донарума, като го обиждаха и замерваха с фалшиви банкноти.

"Росонерите" започнаха добре с няколко обещаващи атаки, но първи получиха гол.

В 9-ата минута Маркиньос отклони с глава след един корнер и оставеният сам Милан Шкриняр отблизо откри резултата.

Само три минути по-късно обаче домакините изравниха. Оливие Жиру отправи силен удар, който беше спасен от Донарума, а Рафаел Леао направи добавка със задна ножица и макар че ударът беше лек, вратарят го пусна зад себе си за 1:1.

До почивката Мбапе изпусна за ПСЖ, а Дембеле удари гредата с хубав удар отдалеч. Милан също имаше своите положения.

Пет минути след подновяването на играта Тео Ернандес центрира отляво, Жиру надскочи Шкриняр и отбеляза качествен гол с глава, с който Милан поведе.

Оттам "росонерите" се затвориха и успешно спираха атаките на ПСЖ.

В 63-тата минута Ернандес затрудни Донарума от пряк свободен удар, но вратарят се справи. На другата врата пък Мбапе се откъсна отляво и стреля от малък ъгъл, но Майк Менян внимаваше.

Парижани продължаваха да бъдат много неубедителни в защита и Донарума трябваше да спасява отново в 85-ата минута след изстрел на резервата Окафор.

Малко преди края на редовното време Канг-Ин Лий си изработи страхотен шанс да изравни, но гредата спря удара му.

В добавеното време "росонерите" съвсем се прибраха и изпълниха целта си, като удържаха финалния натиск на съперника.

По-рано днес в другия мач от групата Борусия Дортмунд победи Нюкасъл с 2:0 у дома и постигна втори успех срещу "свраките".

Така ситуацията в групата съвсем се заплете и вече именно Борусия е водач със 7 т.

Следват ПСЖ с 6, Милан с 5 и Нюкасъл с 4, а два кръга преди края и четирите тима запазват шансове да продължат напред.