Млада надежда отърва Манчестър Юнайтед в Мадрид

Млада надежда отърва Манчестър Юнайтед в Мадрид Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед измъкна равенство 1:1 от Атлетико Мадрид на "Уанда Метрополитано" при първия сблъсък между двата тима от осминафиналите в Шампионската лига.

Тимът на Диего Симеоне беше по-добър през повечето време на свой терен, удари две греди и определено ще съжалява, че не стигна до победата, след като откри рано резултата.

Юнайтед пък се спаси от загубата благодарение на гол на 19-годишната резерва Антъни Еланга.

Домакините започнаха силно мача, докато Юнайтед не направи нищо през цялата първа част.

Още в 7-ата минута Жоао Феликс засече по ефектен начин центриране на Ренан Лоди и след помощ от гредата откри резултата.

Атлетико продължи да бъде по-добрият отбор и да атакува опасно, а минута преди края на полувремето гредата спаси Де Хеа след удар с глава на Върсалко и рикошет в Линдельоф.

През втората част липсваха кой знае какви положения до 80-ата минута, когато Еланга се възползва от пас на Бруно Фернандеш и увисване на защитата на Атлетико, за да завърши хладнокръвно за 1:1.

Последните минути бяха динамични и Антоан Гризман удари втора греда за домакините с техничен удар, а Ян Облак спаси шут на Лингард.

Всичко в сблъсъка ще се реши в реванша на "Олд Трафорд" на 15 март.