"Неймар и Мбапе никога няма да напуснат ПСЖ!"

"Неймар и Мбапе никога няма да напуснат ПСЖ!" Снимка: Getty Images

Президентът на Пари Сен Жермен Насер Ал-Хелаифи се закани, че никога няма да пусне Неймар и Килиан Мбапе да напуснат клуба.

Двамата бяха в основата на великия обрат срещу Аталанта от 0:1 до 2:1 в последните секунди, който класира ПСЖ на полуфиналите в Шампионската лига.

"Заедно с Килиан, Ней е един от най-добрите футболисти в света - каза Ал-Хелаифи пред RMC Sport след мача.

Той е в тройката на най-добрите. Неймар беше играчът на мача, беше невероятен. Той и Килиан никога няма да си тръгнат. Ще останат в ПСЖ."

Парижани най-накрая развалиха проклятието, което тегнеше над клуба и достигнаха полуфиналите в най-престижния европейски клубен турнир за първи път от 1995 година насам.

"Тази нощ ще празнуваме, но от утре започваме да мислим за полуфиналите - каза още президентът на ПСЖ. - Трябва да променим начина на мислене на играчите и медиите, защото всеки се съмнява в ПСЖ.

Това е специален ден за нас. Много съм горд от играчите и треньорския щаб. Не ни беше никак трудно, след като първенството бе прекратено."

Френският шампион е по-лекия поток и на полуфиналите ще очаква победителя от двойката РБ Лайпциг - Атлетико Мадрид.

ПСЖ бе изиграл едва два официални мача от март насам преди сблъсъка с Аталанта. Личеше си, че им липсва игрова практика, но, от друга страна, в заключителните минути си пролича, че футболистите на Томас Тухел са далеч по-свежи, което изигра ключова роля за обрата.

Ал-Хелаифи може и да обяви Неймар за играч на мача, но въпреки че бразилецът имаше пръст и в двата гола, ПСЖ едва ли щеше да стигне до победата без влизането на все още невъзстановения Мбапе и на Жан-Ерик Максим Чупо-Мотинг, който заби победния гол в 93-тата минута.