Нова изразителна победа прати Байерн на финал

Нова изразителна победа прати Байерн на финал Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен се класира за финала в Шампионската лига след победа с 3:0 над Лион във втория полуфинал от надпреварата.

Така баварците ще се изправят срещу Пари Сен Жермен в битката за трофея тази неделя от 22:00.

Байерн беше тотален фаворит в този полуфинал, но всъщност беше затруднен от противника в началните минути.

Лион стартира силно и още в 4-ата минута Мемфис Депай успя да финтира Мануел Нойер, но не и да завърти топката в опразнената врата.

В 17-ата минута пък Токо Екамби нацели гредата и секунди по-късно "хлапетата" бяха наказани за пропуските.

Серж Гнабри проби от десния фланг към центъра, финтира четирима и със зверски удар с левия крак разстреля Лопес за 1:0.

Последва добър период за Байерн и в 33-ата минута резултатът беше удвоен. След центриране отляво Левандовски не успя да засече от чиста позиция, но Гнабри довкара на празна врата за 2:0.

В 58-ата минута Лион имаше златен шанс да се върне в мача, но Токо Екамби се провали очи в очи с Нойер и стреля право в него.

Постепенно Байерн установи пълен контрол върху мача и резервата Коутиньо отбеляза, но правилно беше отсъдена засада на бразилеца.

В 88-ата минута голмайсторът на Шампионската лига Роберт Левандовски реши всичко с гол за 3:0 след центриране на Кимих от фаул.

Така полякът се разписа в девети пореден двубой от Лигата.

На финала в Лисабон баварците ще преследват своя шести трофей от най-престижния клубен турнир.