Обяснено: Защо дузпата на Меси трябваше да бъде пребита?

Съдията Антъни Тейлър е бил длъжен да върне дузпата на Лионел Меси за преизпълнение, категорични са редица футболни хора. Сред тях е и Джо Коул, бившият национал на Англия, играл за Челси, Ливърпул, Уест Хем, Астън Вила и др.

Лео вкара страхотен гол във вратата на ПСЖ за 1:1, а в края на първото полувреме на "Парк де пренс" застана на точката. Кейлор Навас обаче отрази удара му, след което топката се отби в страничната греда и бе изкарана в ъглов удар.

Повторенията обаче показват, че Марко Верати е преминал дъгата и е навлязъл в D-то, когато Лионел Меси изпълнява наказателния удар.

Ако аржентинецът беше вкарал, резултатът ставаше 1:2 и през второто полувреме при още два безответни гола от страна на каталунците, мачът отиваше в продължения.

На съдията Антъни Тейлър му беше казано да изчака корнера, докато Стюарт Атуел и Пол Тиърни преглеждаха кадрите от дузпата.

Те обаче стигнаха до заключението, че няма причина ударът да бъде пребит. Коул обаче смята, че с навлизането си Верати влияе на играта, тъй като именно той изкара в ъглов.

"Върнаха се да гледат с VAR, но как не видяха, че Верати е навлязъл? Той е почти на гърба на Меси! Той е толкова навътре. Ако си пуснете повторението, ще видите, че той действително влияе на играта, когато чисти с глава. Стараем се да бъдем толкова педантични по отношение на правилата и технологиите, но хората, които са отговорни, не виждат очевидни неща. Не го разбирам. Просто не мога да разбера как можаха да вземат толкова лошо решение. Това е огромен момент от срещата", категоричен е Коул.