Пропусната дузпа закопа Уулвърхемптън в Лига Европа

Пропусната дузпа закопа Уулвърхемптън в Лига Европа Снимка: Getty Images

Севиля победи с 1:0 Уулвърхемптън в Дуисбург и се класира за полуфиналите в Лига Европа.

Двата тима изиграха много равностоен и оспорван сблъсък, който в крайна сметка се реши от ранния пропуск от дузпа за английския тим и от късния гол в полза на андалусийците.

В 11-ата минута реферът посочи бялата точка след мощен пробив на Адама Траоре, който беше препънат в пеналта. Голмайсторът Раул Хименес обаче не стреля добре от бялата точка и Ясин Буну спаси.

Постепенно Севиля подобри играта си и създаде по-опасните положения. Усилията на испанците дадоха резултат в 88-ата минута, когато Евер Банега центрира и Лукас Окампос с глава прати топката в далечния ъгъл на Руи Патрисио за победното 1:0.

В другия четвъртфинал от тази вечер Шахтьор Донецк разби Базел с 4:1.

Така Севиля ще спори за място във финала срещу Манчестър Юнайтед в неделя.

Вторият полуфинал между Шахтьор и Интер ще се играе в понеделник.