ПСЖ пак катастрофира на 1/8-финалите в Шампионската лига

ПСЖ пак катастрофира на 1/8-финалите в Шампионската лига Снимка: Getty Images

Въпреки стотиците милиони, налети в проекта Пари Сен Жермен, и присъствието на Лионел Меси и Килиан Мбапе заедно на терена, клубът от града на Айфеловата кула отново отпадна на 1/8-финалната фаза в Шампионската лига.

За пети път в последните седем години ПСЖ отпада на този етап от турнира. Сега на пътя на парижани към мечтата да спечели "купата с ушите" застана Байерн Мюнхен, както го направиха баварците и на финала през 2020-а.

След 1:0 в Париж Байерн победи за втори път ПСЖ, този път с 2:0 на "Алианц Арена". При първото попадение домакините се възползваха от груба грешка на Марко Верати, а резервата Серж Гнабри реши всичко в последната минута на редовното време.

В 61-вата минута с общи усилия Томас Мюлер и Леон Горецка отнеха топката от италианеца на границата на наказателното поле, последният я плъзна към Чупо-Мотинг, който не прости на бившия си клуб и подпечата класирането за четвъртфиналите на баварците.

Снимка: Getty Images

През първата част ПСЖ имаше няколко добри шансове за гол, като при най-добрия гостите не успяха да накажат вратаря Ян Зомер за кошмарната му грешка. Швейцарският страж опита да лъже с крака в наказателното поле, топката му бе отнета, но след удара на Витиня Де Лихт изчисти топката пред голлинията.

Лео Меси също имаше една възможност да се разпише, но при едно разбъркване в наказателното поле няколко негови последователни удара бяха блокирани, след което топката бе уловена от Зомер.

Отбраната на Байерн се справи перфектно с неутрализирането и на Меси, и на Мбапе, които не получиха нито един шанс да вкарат дори почетно попадение в последния половин час от мача.

Най-близо до това бе Серхио Рамос секунди след гола на Чупо-Мотинг, но негов удар бе отразен от Зомер. Десетина минути преди края отново Рамос стреля опасно с глава след статично положение, но прати топката на сантиметри покрай дясната греда на Зомер.

Крайното 2:0 оформи Серж Гнабри в последната 90-а минута, само шест след като се бе появил на терена. Отново Верати изгуби топката, Байерн организира бърза контра и след точен диагонален удар Гнабри реши всичко в сблъсъка.

В добавеното време баварците вкараха и трети гол, дело на Садио Мане, но той бе отменен поради тънка засада.

Байерн ще научи съперника си на четвъртфиналите следващия петък, 17 март, когато ще бъде теглен жребият.