ПСЖ се промъкна към елиминациите след два спиращи дъха мача

ПСЖ се промъкна към елиминациите след два спиращи дъха мача Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен висеше на косъм, но се класира за елиминациите в Шампионската лига като втори отбор от група "F" на турнира.

Френският шампион завърши 1:1 срещу Борусия Дортмунд в последния кръг от груповата фаза и продължава напред заедно с германците, като изпревари Милан единствено заради показателите в директните двубои.

В другия мач Милан обърна Нюкасъл и надделя с 2:1, но това се оказа достатъчно само за третата позиция и класиране в Лига Европа.

Последните двубои от "групата на смъртта" оправдаха очакванията и предложиха голямо зрелище с множество положения и непредсказуемост до последно.

Борусия и Пари Сен Жермен се скъсаха да пропускат преди почивката и полувремето завърши без голове. В същото време Нюкасъл поведе на Милан с гол на Жоелинтон и при тези резултати "свраките" се класираха, а ПСЖ отпадаше.

В 51-вата минута Карим Адейеми откри за дортмундци, но само пет минути по-късно Уарен Зайре-Емери изравни.

На Острова пък Кристиан Пулишич отбеляза изравнително попадение за "росонерите".

В Дортмунд Килиан Мбапе си мислеше, че е вкарал за 2:1, но голът беше отменен заради засада и ПСЖ трябваше да трепери до последно.

Милан пък осъществи пълен обрат с гол на Самуел Чуквуезе след контраатака.

В крайна сметка Борусия Дортмунд спечели групата с 11 т., ПСЖ остана втори с 8, Милан също е с 8, а Нюкасъл е последен с 5.