Рангник скочи на съдията, Симеоне хвали "перфектния" Атлетико

Рангник скочи на съдията, Симеоне хвали "перфектния" Атлетико Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед преживя поредната си посредствена вечер и отпадна още на осминафиналите в Шампионската лига след загуба с 0:1 от Атлетико Мадрид на "Олд Трафорд".

Така след 1:1 в първия двубой "червените дяволи" напуснаха турнира.

Единственият гол в мача отбеляза Ренан Лоди в края на първата част. Секунди преди това Юнайтед имаше претенции за нарушение срещу Антъни Еланга, както спомена и в интервюто си след мача временният мениджър Ралф Рангник.

"Допуснахме грешка при една контра на Атлетико, от която дойде голът. Все още мисля, че имаше нарушение срещу Антъни Еланга точно преди това, но нито главният, нито страничният съдия го видя - сподели германецът след двубоя.

През второто полувреме беше трудно дас е играе срещу такъв съперник. Нямаше момент, в който да се играе футбол последователно повече от три минути, без някой да се просне на земята.

Съдията се хвана на номерата на Атлетико. Само четирите минути добавени след 90-те бяха просто смешни.

Но пак казвам - беше важно ние да отбележим първия гол. През първото полувреме играхме добре и пресирахме и имахме възможности да отбележим. След почивката също имахме шансове, но на няколко пъти вратарят на Атлетико се представи блестящо."

Наставникът на "дюшекчиите" Диего Симеоне за пореден път защити отбранителния си стил на игра, който не спира да му носи успехи вече повече от десет години начело на Атлетико.

"Голът беше малко изненадващ, имайки предвид динамиката на мача в този момент, но той ни даде увереност, че и ние можем да създадем проблеми на съперника.

През второто полувреме свършихме страхотна отборна работа. Това беше един от най-силните ни мачове този сезон. Всички играчи бяха перфектни", каза Симеоне, който вече очаква жребия, за да разбере съперника си на четвъртфиналите.