Разбиващ Байерн започна защитата на трофея с 4:0

Разбиващ Байерн започна защитата на трофея с 4:0 Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен започна защитата на трофея си от Шампионската лига по безапелационен начин и разгроми с 4:0 Атлетико Мадрид у дома.

След равностоен първи половин час, германците показаха съкрушаваща ефективност, докато за Атлетико това е изравнен антирекорд за най-тежка загуба в Европа.

Кингсли Коман откри в 28-ата минута, след като получи отлична топка на далечната греда.

Малко преди почивката французинът асистира на Леон Горецка за 2:0 и Байерн се оттегли с комфортен аванс.

В самото начало на второто полувреме дойде големият шанс на Атлетико да се върне в мача, но попадение на Жоао Феликс беше отменено заради засада, а в средата на втората част домакините решиха всичко с нови два гола.

Първо Корентен Толисо се разписа с топовен шут отдалеч, а после героят на мача Коман тотално се подигра със защитата на "дюшекчиите" и отбеляза втория си гол.

Така Байерн поведе в група А, в която са още Залцбург и Локомотив Москва, завършили 2:2 по-рано днес.