Реал е на финал след лудост и драма на "Бернабеу"!

Реал Мадрид за пореден път доказа, че е недостижимият крал на Европа, достигайки до 18-ия си финал в КЕШ/Шампионска лига. Това стана факт след истинска драма в реванша с Байерн Мюнхен на "Бернабеу". "Белите" губеха с 0:1 до 88-ата минута, но намериха сили да осъществят обрата и да докарат до делириум феновете си.

Така на 1 юни на "Уембли" Реал ще се опита да спечели 15-ата си европейски титла срещу Борусия Дортмунд, който денонощие по-рано шокира Пари Сен Жермен.

В герой за мадридистите се превърна Хоселу, който отбеляза и двата гола на обрата в рамките на няколко минути.

Още от първия съдийски сигнал двата отбора загатнаха, че ще направят интересен мач.

Преди да е изминал и четвърт час Винисиус Жуниор стреля в гредата, а при добавката Родриго шутира, но Нойер направи отлично спасяване.

Малко преди първия половин час Гнабри напусна с травма и вместо него се появи Алфонсо Дейвис, който след почивката щеше да изиграе важна роля за тима си.

За известен период Реал предостави инициативата на германския тим, но в 40-ата минута Вини Жуниор направи центриране, което се превърна в голова опасност, но Нойер отново се намеси майсторски.

Второто полувреме започна като първото - с шансове и пред двете врати.

Първо Винисиус проби отляво и за малко да намери Валверде на празна врата. Веднага след това пък Дейвис се впусна по лявото крило на атаката на Байерн и стреля, а топката се отби от тялото на Карвахал и мина на сантиметър над гредата.

И когато "бялата" доминация беше очевидна, баварският колос нанесе своя удар.

В 68-ата минута Алфонсо Дейвис задмина Рюдигер и с неудобния си десен крак вкара наистина изумително попадение.

Отговорът на "лос бланкос" беше светкавичен и отборът на Карло Анчелоти изравни само след няколко минути, но попадението бе отменено, тъй като Начо извърши нарушение срещу Кимих при борбата за по-добра позиция в наказателното поле на германците, преди Алфонсо да вкара в собствената си врата. Само няколко секунди трябваха на рефера Марчиняк да се консултира с ВАР и да прецени, че фаулът е очевиден.

Оставаха само две минути от редовното време, когато Винисиус отправи привидно лесна за хващане от Нойер топка. Капитанът обаче я изпусна и притичалият Хоселу я насочи зад гърба му за 1:1.

Това обаче не беше всичко, защото секунди след изтичането на редовното време Хоселу засече в мрежата подаване на Рюдигер. Първоначално беше отсъдена засада, но преразглеждането от ВАР констатира, че такава няма и това бе попадение за 2:1.

Марчиняк даде 9 минути продължение, които бяха удължени с още над пет, но друго попадение не падна и Реал се стяга за дубъл, след като вече завоюва титлата в Ла Лига. Тя бе под №36.

Всъщност падна, но след сигнал за прекратяването на играта. В последните секунди на добавеното време Байерн вкара топката във вратата, но попадение за 2:2 нямаше.

Полският съдия свири бързо и спря атаката, след като асистентът му маркира засада, каквато може и да нямаше. Инструкциите към съдиите са ясни - ако ситуацията не е напълно сигурна, да не бързат със сигнала. Вместо това полската бригада спря нападението още, докато топката летеше към нападателите. А две секунди след сигнала топката бе в мрежата. Но играта бе спряна и ситуацията не се разгледа от ВАР.