Реал изживя голям срам срещу дебютант насред Мадрид (видео)

Шериф Тирасол хвърли бомбата на вечерта в Шампионската лига, като удари Реал Мадрид с 2:1 насред "Сантяго Бернабеу" в група D на Шампионската лига.

Молдовският отбор е абсолютен дебютант в турнира, но събра пълен актив от 6 т. от първите си два мача, след като вече надви и украинския гранд Шахтьор с 2:0.

Срещата в Мадрид протече шокиращо за "белите", които привидно държаха контрола върху срещата, но трудно създаваха положения и бяха наказани за грешките си, а накрая загубиха след фамозен гол на гостите.

В 25-ата минута Шериф поведе чрез Джасур Якшибаев след чудесна асистенция на Кристиано.

След час игра Реал получи дузпа с намеса на ВАР при второ поредно падане на Винисиус в пеналта.

Карим Бензема реализира за 1:1 и се очакваше домакините да организират щурм, за да достигнат до пълен обрат.

Вместо това, минута преди края защитата им заспа при един тъч и Себастиан Тил отправи великолепен удар от дистанция, при който Куртоа нямаше шанс - 2:1!

В другия мач от групата Шахтьор и Интер завършиха 0:0.

Така в подреждането Шериф води с 6 т. пред Реал с 3 и Интер и Шахтьор с по една.